Technický dozor investora (TDI)

Technický dozor investora se zaměřuje zejména na dosažení kvalitního stavebního díla. Tato služba by měla začít již v průběhu zpracování projektové dokumentace, kdy je projekt kontrolován z pohledu vhodnosti použitých materiálů, technického řešení a navržených detailů. Bohužel pro investora, praxe je jiná, a většinou se nestačí divit, co mu architekt nebo designér byl schopen navrhnout (neexistující materiály, nerealizovatelné stavební prvky, designové detaily, které zbytečně prodražují projekt).

TDI v průběhu realizace projektu upozorňuje na vady, kontroluje jejich odstraňování, pomáhá zrealizovat to, co navrhnul architekt. Je to většinou činnost mezi architektem, projektantem, dodavatelem a klientem, bez které by většina projektů nedopadla dobře.

Proč mít kvalitní technický dozor investora?

Pomůže Vám odhalit chyby v projektu, neboť jejich pozdější řešení bývá zpravidla komplikované a mívá dopady do času, ceny, finální kvality a také případné znehodnocení již hotových návazných konstrukcí. Při absenci této služby dochází velmi často ke sporu investora a dodavatele, kdy se při závěrečné kontrole nacházejí závažné vady, které v této fázi již nemají řešení nebo je řešení tak složité a náročné, že se od něj ustoupí. Z toho důvodu může vznikat následný spor o slevách z díla. Nepřímá výhoda této služby je při zachování kvality také úspora nákladů a času.

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím